Príbehy klientov One Brain

Príbehy troch klientov, ktorí zažili OneBrain v centre Uzdrav.

- Začal som opäť cítiť (Róbert, 28 rokov)
- Užívam si každý deň, ktorý je zrazu neskutočne krátky (Ivana, 25 rokov)
- Čo som si odniesol z kurzov (Michal, 32 rokov)

Začal som opäť cítiť

Ako zistíme, že necítime? Ako spoznáme, že nám niečo chýba? Hlavne keď to niečo je v našom vnútri?

Pred pol rokom som začal navštevovať rečnícky klub. Spätná väzba: “Je to monotónne, daj do toho viac emócií.” Moja odpoveď: “Ja to neviem… Moje emócie sú v rovine… ako rovná čiara…”

Čo som robil, keď som nemal emócie? Bol som strašne v mysli. Veľmi analyticky som vyhodnocoval veci. Hovorili mi: “Nemysli toľko!” ale ja som to jednoducho nevedel.

Preto som išiel na One Brain terapiu za Jarom a Majkou do centra Uzdrav s veľmi jasným cieľom:

Chcem začať cítiť!

Hoci terapia trvala asi aj dve hodiny, ušla ako voda. Dopracovali sme sa k príčine – mojej traume z jedenástich rokov. Vtedy sme sa sťahovali z dediny do Žiliny. Stratil som všetko – mojich kamarátov, spolužiakov, príjemné prostredie okolo. V škole sa mi zhoršil aj priemer, už som nebol jednotkár. Bol som malý. Nevedel som, ako to riešiť.
Podvedome som vo svojich 11-tich rokoch urobil obrovské rozhodnutie:

“Nechcem cítiť bolesť. Už nechcem cítiť. Radšej nebudem cítiť vôbec.”

Toto rozhodnutie ma ovplyvňovalo až do dnes. Teraz mám 28 rokov.

Po terapii som necítil rozdiel, ale povedali mi, že vyzerám omnoho lepšie. Prvé pocity na seba nenechali dlho čakať. Išiel som v aute, šoféroval otec. Obiehal. Uvidel som v diaľke auto v protismere a premohol ma strach. Auto sme obehli bezpečne. To je zvláštne:

Ako prvé sa objavili negatívne pocity ako strach. Zvláštne bolo po dlhom čase opäť cítiť strach... doslova príjemné... zistil som, že začínam vnímať pocity. A ten strach nebol strašný.

Pozitívne pocity sa začali objavovať tiež. Začala sa mi páčiť hudba. Žijem hudbu. Užívam si ju. Mám z nej radosť.
Aj moje meditácie sa úplne zmenili. Už nie sú nútené, už aj z nich mám radosť. Cítim pri nich hlboký pokoj.
Zlepšili sa mi aj vzťahy. Už sa menej hádam s inými. Uvedomil som si, že nemám dôvod sa hádať, ale lepšie je spolupracovať.

Úplne sa mi zmenil život

Preto som sa rozhodol, že v terapiách budem pokračovať a prihlásim sa aj na kurz. Už teraz vidím výsledky, že to stojí za to 🙂

Róbert, 28 rokov

Užívam si každý deň, ktorý je zrazu neskutočne krátky

Chcela by som sa podeliť o môj príbeh, ako som sa ocitla v centre UZDRAV. Bola som bezproblémová mladá žena, ktorej sa narodil synček a v podstate nič mi nechýbalo. Užívala som si život a tento svet. Nepociťovala som žiadny strach z ničoho, či niekoho. Jedného dňa sa mi stalo niečo nepochopiteľné. V mozgu sa mi udiala nejaká chemická reakcia, ktorá vyvolala v mojom tele strašný strach, úzkosť, paniku (tento jav sa nedá ani slovami popísať, mala som pocit, že už nič nie je a toto je môj koniec-áno viem poviete si, že je to absurdné, ale hovorím Vám pravdu, keď to nezažije tak neuveríte.) No neprikladala som tomu nejaký hlboký význam. Išla som ďalej, že sa mi priťažilo a zase bude lepšie. No každým dňom mi táto chemická reakcia robila väčšiu galibu v hlave. Zrazu som sa začala báť. Báť sa všetkého. Začala som chodiť po vyšetreniach- lekári tvrdili, že som 100% zdravá mladá matka a nič mi nechýba, všetky výsledky boli tabuľkové. No ja som sa cítila mizerne.

Trochu Vám opíšem, čo všetko sa mi dialo: bála som sa sama vyjsť von, nemohla som sama chodiť do práce, zrazu som sa bála ostať sama doma. Z môjho obľúbeného šoférovania sa stala neprekonateľná prekážka-prestala som jazdiť. Nezniesla som davy ľudí. Nemohla som vojsť do obchodného centra. Všetko mi robilo neskutočne zle, všade som totižto podľa mojich pocitov umierala. (Moja mama a partner sa mi snažili pomôcť tak všade boli pri mne). Zrazu som prestala žiť- aj keď vonku svietilo slnko ja som mala tmu- pocit strachu, beznádeje, úzkosti…

Nasledovali fyzické prejavy. Srdce mi búchalo ako divé, pri každom zaspávaní som počula v uchu tak silno tlkot srdca, že som nemohla zaspať niekoľko hodín. V noci som sa budila na to ako mi stŕpli všetky končatiny a celá spotená. Koľkokrát som nemohla nalapať dych. Dostávala som hyperventiláciu. Točila sa mi neustále hlava-mala som stále pocit že odpadnem. Pri srdci ma stále tlačilo a pichalo. Ruky sa mi triasli. Začalo mi trhať viečkom, potom aj perou. Oči mi prestali slúžiť, strašne ma boleli a nevidela som poriadne do diaľky. Hlava ma začala každodenne bolieť… Môj život sa premenil na ÚBOHÉ PREŽÍVANIE- musela som s tým niečo robiť. Vedelo to pár blízkych, tí ma hneď posielali na psychiatriu.
Nechcela som skončiť ako blázon na liekoch. Začala som pátrať a našla som: Metóda One Brain. V ten deň som sa rozhodla, že navštívim toto centrum. Partner ma tam zaviezol. A zrazu som sa pristihla pri tom ako neznámemu pánovi s českým akcentom niekoľko hodín rozprávam moje haluze a stavy s neskutočným návalom nezastaviteľných sĺz. Keď vyslovil vetu: „prišli ste na správne miesto,“ môj 5 tonový balvan zo srdca zrazu spadol. Zjavilo sa svetielko nádeje, že možno opäť budem NORMÁLNA. Začala som pravidelne chodiť na ODBLOČKO (One Brain). Po každom stretnutí som sa cítila nabudená so skvelým pocitom. Na začiatku tieto stretnutia boli v krátkych intervaloch. Po čase sa intervaly vzďaľovali. Začala som sa cítiť lepšie a lepšie a lepšie.
Prešla som na TimeWaver a som veľmi spokojná s celkovým mojím statusom. Príšerne chemické procesy v hlave odišli a dúfam, že už sa nikdy nevrátia a aj moja tvár prestala tikať ako šialená. Som celkovo pokojnejšia, šťastnejšia, teším sa z každej maličkosti. Užívam si každý deň, ktorý je zrazu neskutočne krátky. S milým a vďačným prístupom mi pomohli opäť začať ŽIŤ a dokonca mi ukázali mnoho nových cestičiek životom, na ktoré ľudia už dávno zabudli. Dokázali sme to a hlavne bez medikamentóznej liečby. Veľmi a z celého srdca ĎAKUJEM.

Ivana, 25 rokov

Čo som si odniesol z kurzov

ahoj, cítil som to na príbeh…
“Viackrát, som absolvoval práve kurz 1 nástroje profesie. (určite viac ako 4 krát a vždy to bolo iné – smiech 😀 ) PREČO to úvadzam? Každý a jeden po kurze, čo ho so mnou absolvoval bol milo prekvapený zmenou a jednoduchosťou v prístupe k životu PRED a PO kurze. Zažil som kurzy aj s ľuďmi čo ho nedokončili a ani dodnes podľa mňa nevedia, čo so sebou ďalej, že to pravé orechové prišlo na záver toho kurzu, keď tam oni už neboli – ODBLOK. Stačilo dokončiť započaté. Práve tento zážitok, prvý zážitok odblokovania skupiny, ako ľudia – absolventi boli doslova uchvátení zmenou svojho vnímania, ako aj ľudí, možno na prvý pohľad neistí, ktorí sa stretli náhodne v strese každý v tom svojom, ma najviac na 1-kurze fascinuje a zaujal. Ako nastala gradácia emócií u každého z nás včetne vedúceho kurzu a potom krásna ukážka jemnosti a veľkosti metódy v celej jej kráse. Mne sa toto, nazvime to PREBUDENIE, páči a hlavne ukazuje mi, čo všetko si človek môže mylne myslieť v nevedomosti a hlavne v strese nielen o sebe, ale i o druhých. To, s čím zápasíme každý … nejeden deň, čo deň…
Začalo to však mnou a mojimi záležitosťami, s ktorými som už nevedel pohnúť inak … samozrejme tak, ako som chcel JA, logicky 🙂 … taká klasika. Tak som vyskúšal túto inú možnosť mimo môj vtedajší repertuár. Už pri 1. kurze som cítil veľkú úľavu, ale ostal som trochu zmätený, že to predsa nemôže byť tak jednoduché žiť. Až pri vyšších kurzoch som pochopil aký som bol zahľadený do seba a vôbec som nevnímal a nielen okolie, čo ma tak rado stresovalo 😉

Som veľmi rád za všetkých ľudí, čo so mnou robili kurzy ako aj za Majku Jara a ich support Janku. To, že som ich mohol spoznať. Dúfam, že sa Vám raz splní Váš veľký sen mať plný štadión ľudí prihlásených na kurz 1, pod mojím vedením, samozrejme… ;-P ”

O centre Uzdrav

Už viac ako 25 rokov pomáhame klientom mať lepší a naplnený život. Naše Uzdrav – Centrum zdravia nájdete v Žiline. 

Centrum Uzdrav
Kontakt
info@uzdrav.sk