Čo je OneBrain?

One Brain alebo kineziológia je metóda, ktorou sa vieme spýtať nášho podvedomia otázky. Základ One Brain je svalový test. Ako názov napovedá, testujeme svaly napojené na podvedomie. Ak položíme nepríjemnú otázku, podvedomie je v strese, následne je aj sval v strese a tento sval oslabne. Ak otázka nevyvoláva stres, sval ostane silný. Týmto spôsobom vieme na každú otázku zistiť odpoveď Áno alebo Nie.

Naše podvedomie si pamätá všetko. Pamätá si všetky strachy, bolesti, traumy. Pamätá si aj, v akom veku a v akej situácií trauma nastala. Pamätá si dokonca aj to, na čo sme v našej vedomej mysli už dávno zabudli. Väčšinu našich tráum sme zažili v období od počatia cez narodenie až do približne šiesteho veku života. Vtedy sme mali problém a absolútne sme nevedeli ako reagovať. Nevideli sme žiadnu inú možnosť okrem bolesti. Vznikla trauma. Na túto traumu sa postupne nabalia ďalšie podobné traumy až skončíme ako dospelý človek s problémami. Môžeme cítiť strach, hnev či depresiu. Môžeme dokonca prestať cítiť. Môžete byť chorý, alebo v niektorých situáciách skratovo jednať. Pomocou kineziológie vám vie vaše vlastné podvedomie odpovedať a ukázať na riešenie. Aj vaše podvedomie chce byť bez tráum a na to potrebuje vašu pomoc.

Ako vyzerá One Brain Terapia?

Prídete za terapeutom s problémom, ktorý chcete vyriešiť. Ako sme už spomínali, môže to byť strach, hnev, trauma, choroba… Terapeut – kineziológ s vami prediskutuje váš problém a určí hlavnú otázku.

Následne začína One Brain terapia. Postavíte sa a obe svoje ruky nakloníte jemne vpred. Terapeut vám ich chytí a nastaví do ideálnej polohy. Od tohto okamihu cíti terapeut odozvu vašich svalov. Postupne prejde prípravnými cvičeniami, aby sval ľahšie a lepšie odpovedal. Následne začne testovanie samotné. Kineziológ určí základnú emóciu, ktorej sa týka váš problém. Táto emócia vychádzať z úrovne vedomia, podvedomia, alebo tela. Na určenie emócií použije barometer správania – usporiadaný zoznam 64 základných dvojíc pozitívnych a negatívnych emócií.

Ďalej sa terapeut spýta vášho podvedomia, čo potrebuje na to, aby sa vyliečilo. Treba sa pripraviť, že naše podvedomie funguje úplne inak ako naša vedomá myseľ. Naše podvedomie si pamätá skôr pocity ako myšlienky. Naše podvedomie si vyžaduje aj úplne iný prístup. Na odbúranie traumy si žiada zdanlivo nelogické veci, napríklad držanie hlavy oboma rukami, špecifickú vizualizáciu, pozeranie na farebné kartičky a podobne.

Terapeut následne otestuje, či odbúranie traumy – korekcia, bola správna. Základ je, aby ste mali pri emócii pozitívnu motiváciu na zmenu 100% a negatívny emocionálny náboj, teda stres 0%.

Dobrý terapeut tu nekončí, ale pokračuje ďalej. Pohovorí si s vami, či ste danej emócii, traume a lekcii pochopili. Spýta sa vás, ako budete reagovať ďalšie dni v podobnej situácii. Prejde s vami, čo ste si uvedomili. Ukáže vám cestu mať o niečo lepší život.

Po sedení One Brain sa väčšina ľudí cíti inak. Cítia sa slobodnejší či ľahší. Bolestivá myšlienka už pre nich nie je bolestivá. Klienti môžu zmenu pocitov spozorovať aj s odstupom niekoľkých dní aj týždňov. 

Je One Brain metóda bezpečná?

Áno, metóda One Brain je bezpečná. Podvedomie nám samo povie, akým spôsobom sa chce uzdraviť. Ak má podvedomie problém s okruhom bolesti, terapeutom, alebo s metódou, samo nám to prezradí. Vtedy terapeut ukončí testovanie alebo sa spýta na príčinu tohto postoja podvedomia.

Obrovskou výhodou OneBrain je, že nemusíte znova prežiť bolesť. Uzdraviť sa dokážete jemne a s príjemnými pocitmi.
Obrovskou nevýhodou One Brain je, že nemusíte znova prežiť bolesť. Preto môžete mať pocit, že sa vo vašom podvedomí nič nestalo.

Celkovo sa One Brain pokladá za veľmi jemnú a neinvazívnu metódu.

Aké sú postoje klientov k One Brain?

V zásade ľudia vždy reagujú na tú istú vec dvoma rozdielnymi spôsobmi. Buď sú uzatvorení a nepriateľskí pri negatívnej skúsenosti, alebo otvorení a priateľskí pri pozitívnej skúsenosti. Podobné je to aj pri One Brain.

Prvá skupina hovorí, že One Brain nefunguje, lebo nepocítili rozdiel. Sú presvedčení, že nie je možné uzdraviť sa zdanlivo nelogickými spôsobmi ako držanie hlavy, vizualizáciou, pozeraním na farebné kartičky a podobne. Takto to často vnímajú aj lekári.

Druhej skupine ľudí OneBrain veľmi pomohlo. Dokázali odstrániť svoje strachy, bolesti, fóbie, depresiu či iné traumy. Cítia sa slobodnejšie a inak reagujú v krízových situáciách. Mnohí sa dokázali zbaviť aj fyzických chorôb ako napríklad alergií, astmy, chorôb štítnej žľazy alebo obličiek, či vyriešiť problémy s počatím. Títo ľudia radi odporúčajú metódu One Brain ďalej.

Veľmi dôležité je pri metóde vybrať si správnych terapeutov. Aj v bežnom živote si uvedomujeme, že nie je kaderník ako kaderník, autoservis ako autoservis. Podobne nie je terapeut ako terapeut. Tu sa rozhoduje, či a ako veľmi vám One Brain metóda pomôže. My, terapeuti z Uzdrav.sk, sme pripravení vám pomôcť.

Môžete si pozrieť referencie našich klientov.

Prečo si vybrať práve terapeutov z Uzdrav.sk?

Centrum Uzdrav.sk vedie Jaro Karban. Bol jeden z prvých šíriteľov metódy OneBrain na Slovensku. Začal s touto metódou pred 25 rokmi a jeho rukami prešli tisíce klientov. Jaro zmenil mnohým ľuďom život a vychoval aj viacerých úspšných terapeutov OneBrain aj iných metód.

Medzi terapeutmi, ktorých vyškolil je aj Majka Nogová. Majka je už terapeutkou OneBrain viac ako 10 rokov. Aj jej rukami prešlo za ten čas mnoho klientov.

Preto vám vieme skúsene odborne poradiť a pomôcť pri terapiách, ako aj naučiť vás metódu OneBrain na špičkových kurzoch vycibrených rokmi praxe.

Môžete si pozrieť referencie našich klientov.

Mám si vybrať terapiu alebo kurz?

Terapia je vhodná pre rýchle a úzko zamerané riešenie problému. Pre riešenie sú potrebné obvykle tri terapie.

Kurzy nám umožňujú pozrieť sa na nás a na naše emócie celostne. Emócie sú často v pozadí väčšiny našich fyzických problémov. Takto dokážeme dať do rovnováhy naše správanie, poruchy učenia, zabúdanie a podobne.

Absolventi našich kurzov nám hovoria o veľkých pozitívnych zmenách v ich živote.

Mnoho našich klientov najskôr vyskúša terapiu a následne sa rozhodnú pre kurz.

O centre Uzdrav

Už viac ako 25 rokov pomáhame klientom mať lepší a naplnený život. Naše Uzdrav – Centrum zdravia nájdete v Žiline. 

Centrum Uzdrav
Kontakt
info@uzdrav.sk